K. Donelaičio g. 7, LT-92140, Klaipėda

Apie mus

Klaipėdos vaikų ligoninė yra didžiausia Vakarų Lietuvoje esanti gydymo įstaiga, kuri teikia daugiaprofilinę specializuotą medicinos pagalbą vaikams nuo naujagimystės iki 18 metų. Ligoninėje vienu metu gali būti gydoma iki 200 vaikų.

Vaikų sveikata, jos išsaugojimas ir stiprinimas yra vienas iš Lietuvos Nacionalinės sveikatos politikos prioritetų. Vadovo vaidmuo kolektyve labai svarbus, tačiau jeigu jo nepalaiko ir neremia kolektyvas, sėkmingo ir sklandaus darbo, tuo labiau pediatrijoje, nematysime. Džiaugiuosi savo kolektyvu, nuoširdžiai lenkiu galvą, dėkodamas Jiems už atsidavimą ir vieningą darbą mūsų jaunosios kartos labui.

Vyriausiasis gydytojas
Virginijus Žalimas

VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninė (2021 m. gruodžio mėn.)

Klaipėdos vaikų ligoninės istorija siekia dar 1947 metus.

Nuėjusi ilgą tobulėjimo kelią, šiandien Klaipėdos vaikų ligoninė yra vienintelė savarankiška daugiaprofilinė vaikų gydymo įstaiga Lietuvoje, teikianti antrinio ir tretinio lygio kvalifikuotą stacionarinę ir ambulatorinę pagalbą Klaipėdos, Telšių, Tauragės apskričių vaikams.

Vaikų ligoninė taip pat aptarnauja Plungės ir Mažeikių miestų mažuosius pacientus, gyvenančius Šiaulių apskrityje.
Skubią medicinos pagalbą visą parą teikia reanimacinė išvažiuojamoji brigada.

Ligoninėje yra įdiegtos ir taikomos naujausios diagnostikos, gydymo ir slaugos technologijos.

Diagnostikos ir gydymo procesuose naudojama tik šiuolaikinė medicinos įranga: echoskopai su dopleriu, endoskopai, laparoskopinė ir artroskopinė įranga, monitoriai, narkozės ir ventiliacijos aparatai, laboratorinė įranga, kompiuterinė tomografija.

VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninė šiuolaikinė gydymo įstaiga su specializuotais kardiologijos, endokrinologijos, nefrologijos, gastroenterologijos, hematologijos, pulmonologijos, chirurgijos, traumatologijos-ortopedijos, otorinolaringologijos, nervų ligų, neonatologijos, pediatrijos padaliniais. Daugėja dienos chirurgijos paslaugų, teikiamos ambulatorinės specialistų konsultacijos.

Šiuo metu Klaipėdos vaikų ligoninėje dirba 470 darbuotojų: 106 gydytojai, tarp jų 3 mokslų daktarai, 190 slaugos specialistų.

Medicinos personalui yra sudarytos palankios sąlygos tobulinti kvalifikaciją Vilniaus, Kauno medicinos universitetuose, Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centro kvalifikacijos kėlimo kursuose bei medicinos darbuotojų draugijų organizuojamuose seminaruose, konferencijose Lietuvoje ir užsienyje.

Vaikų sveikata, jos išsaugojimas ir stiprinimas yra vienas iš Lietuvos nacionalinės sveikatos politikos prioritetų. Pagrindiniai planai ir uždaviniai yra teikti Klaipėdos apskrities ir kitų apskričių vaikams mokslu ir pažangiausiomis technologijomis pagrįstas, aukštos kokybės, kvalifikuotas, specializuotas ir saugias, atitinkančias ir viršijančias pacientų poreikius ir lūkesčius sveikatos priežiūros paslaugas, užtikrinant pacientų informacijos privatumą, žmogiškąją pagarbą bei orumą.

Nuo 1949 m. gydytoja G. Radavičienė;
1955 – 1960 metų gydytojas A.Didžionis;
1960–1968 metais gydytoja I. Balsienė;
1968–1985 metais gydytojas A. Gadeikis;
1986 – 1991 gydytojas V. Žegunis;
1991 – 1996 gydytojas A.Mandeika;
1997 – 2018 m. gydytoja K. Bobianskienė;
Nuo 2018 m. liepos 1 d. gydytojas V.Žalimas.
Kalbos »