fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

INFORMACIJA KLAIPĖDOS VAIKŲ LIGONINĖS PACIENTAMS IR LANKYTOJAMS

INFORMACIJA KLAIPĖDOS VAIKŲ LIGONINĖS PACIENTAMS IR LANKYTOJAMS

ATNAUJINAMOS PLANINĖS AMBULATORINĖS PASLAUGOS

VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninė nuo 2020-05-11 atnaujina planinių ambulatorinių paslaugų teikimą.

Ir toliau prioritetas bus teikiamas nuotolinėms konsultacijoms.

Kontaktinės konsultacijos bus teikiamos tik nusprendus gydytojui specialistui arba jei nuotoliniu būdu konsultuoti nėra galimybės. 

Siekiant išvengti pacientų kontakto, paslaugų apimtys sumažės daugiau nei 50%.

Konsultacinėje poliklinikoje dirbs ne visi gydytojai specialistai, todėl galimai pacientą konsultuos ne tas gydytojas, pas kurį registravotės.

Dėmesio! Vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministro 2020-04-29 įsakymu Nr. V-1019 tiek nuotolinei, tiek kontaktinei konsultacijai privalomas E-siuntimas (popierinis siuntimas netinka, tinka tik elektroniniu būdu išduotas siuntimas).

Pacientai konsultacijai bus kviečiami eilės tvarka, pirmiausiai užsiregistravę 2020-03-16 dienai (karantino paskelbimo dienos):

 • Telefonu (kurį pateikėte registracijos metu) su Jumis susisieks registratūros darbuotojas išsiaiškinti ar reikalinga konsultacija bei primins, kad pacientas bus konsultuojamas tik  šeimos gydytojui parašius E – siuntimą.
 • Pateikus E – siuntimą gydytojas specialistas paskambins ir su Jumis aptaręs paciento būklę nuspręs ar galima nuotolinė, ar reikalinga kontaktinė konsultacija.
 • Jei reikalinga kontaktinė konsultacija, gydytojas ar slaugytojas  pacientą užregistruos konsultacijai, gydytojo nurodytu laiku. Apgailestaujame, tačiau patiems pasirinkti konsultacijos laiką šiuo metu galimybės nebus.
 • Konsultacijai atvykti privalėsite 10-15 min. iki nurodyto konsultacijos laiko. Į konsultacinę polikliniką būsite įleidžiami tik išėjus, prieš Jus konsultuotam pacientui. Kabinetai po kiekvieno vizito bus dezinfekuojami, vėdinami. Koridoriuose paženklintos galimos laukimo vietos, kad išlaikytumėte saugų atstumą.
 • Pacientas bei lydintis asmuo konsultacijai gali atvykti tik nekarščiuojantys ir be kvėpavimo takų infekcijos požymių (kosulys, sloga, gerklės skausmas ir kt.). Privalo dėvėti kaukę, pagal galimybę pirštines. Prašome laikytis rankų higienos reikalavimų.
 • Kiekvienam įeinančiam į konsultacinę polikliniką bus matuojama temperatūra, jei temperatūra bus 37 0C ir daugiau, į Konsultacinę polikliniką nebūsite įleidžiami.

Tikimės Jūsų supratingumo užtikrinant savo ir kitų saugumą.

PACIENTŲ  PRIĖMIMAS

Pacientai, 14 kalendorinių dienų laikotarpyje grįžę iš užsienio ar 14 kalendorinių dienų laikotarpyje turėję kontaktą su asmenimis, kuriems nustatytas ar įtariamas COVID-19 virusas, Klaipėdos vaikų ligoninėje nėra gydomi. Prašome nevažiuoti į Klaipėdos vaikų ligoninės Priėmimo skyrių. Jei sveikatos būklė nesunki kreipkitės į savo šeimos gydytoją, jei karščiuojate, kosėjate, apsunkintas kvėpavimas kvieskite 112, kad GMP pervežtų į Klaipėdos infekcinių ligų departamentą.

Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus durys užrakintos. Atvykę  skambinkite (telefonspynė).

Visiems į Priėmimo – skubiosios pagalbos skyrių atvykusiems pacientams ir juos lydintiems asmenims, slaugytojas pamatuoja temperatūrą, atlieka pirminį paciento įvertinimą. Su pacientu gali būti įleidžiamas į ligoninės patalpas tik vienas lydintis asmuo be infekcijos požymių. Jei bus pastebėta, kad lydintis asmuo karščiuoja ar turi ūmių infekcijos požymių, jis bus paprašytas nedelsiant palikti Klaipėdos vaikų ligoninę.

ĮĖJIMAS/IŠĖJIMAS Į LIGONINĘ

Centrinės durys (Donelaičio g. 7) užrakintos. Nuo 8:00 val. iki 20:00 val. galimas tik pacientų išėjimas.  Įeiti galima tik paskambinus telefonspyne. Nuo 20:00val.  iki 8:00 val. durys  užrakintos, negalimas nei įėjimas, nei išėjimas. 

Per Centrines duris įleidžiami turintys leidimus lankytojai; perduodami lauknešėliai.

PACIENTŲ LANKYMAS

Stacionare gydomą pacientą iki 14 metų gali lankyti tik vienas asmuo, kuriam gydytojas išduoda įstaigoje patvirtintos formos leidimą, kuriame nurodytas lankytojo vardas, pavardė ir lankymo valandos. Lankytojai su leidimais įleidžiami per ligoninės Centrinio įėjimo duris tik leidime nustatytu laiku. Lankytojas privalo neturėti ūmios kvėpavimo takų infekcijos (karščiavimo, kosulio, gerklės skausmo, apsunkinto kvėpavimo ir t.t.) požymių, užsidėti veido kaukę, laikytis rankų higienos, bendraujant su pacientu išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą. Jei pacientas stacionarizuojamas su slaugančiu asmeniu, lankytojo leidimas neišduodamas, slaugantis asmuo hospitalizacijos metu negali išeiti iš ligoninės patalpų.Vaikų nuo 15 metų lankymas stacionare draudžiamas, jiems įstaigoje nustatyta tvarka gali būti perduodami lauknešėliai.

Lauknešėliai pacientams priimami nuo 8 val. iki 20 val., per ligoninės Centrinio įėjimo duris. Lauknešėlis turi būti su sąrašu, kuriame nurodyta paciento vardas, pavardė, skyrius ir išvardinti daiktai. Lauknešėlį priima ir jo turinį patikrina Informacijos biuro darbuotojas.  Informacijos biuro darbuotojas iškviečia skyriaus, kuriame gydomas pacientas, darbuotoją, kad lauknešėlį nuneštų pacientui.

PACIENTŲ IR SLAUGANČIŲ ASMENŲ MAITINIMAS

Pacientai ir gaunantys nemokamą maitinimą slaugantys asmenys, maitinami įprastine tvarka. Visiems slaugantiems asmenims sudaroma galimybė gauti mokamą maitinimą ligoninėje. Jei slaugantys asmenys užsisakys išvežiojamą maitinimą, maistas bus perduodama tokia pat tvarka kaip lauknešėliai.

INFORMACIJOS IR PAGALBOS  ŠALTINIAI

 • Iškilus klausimams dėl pacientų hospitalizacijos Vaikų ligoninėje, pacientai gali rašyti   el.paštu skubu@kvl.lt
 • Iškilus klausimams dėl planinės ambulatorinės gydytojų konsultacijos Konsultacinėje poliklinikoje, pacientai gali rašyti el.paštu   klausimai@kvl.lt.
 • Konsultacinė platforma MEDo.lt sukurta įvairių specialybių gydytojų ir sveikatos priežiūros specialistų, praktikuojančių mediciną Lietuvoje ir užsienyje. Gydytojų patarimai per MEDo platformą yra nemokami, galima rašyti visais su sveikatos sutrikimu susijusius klausimus, nepaisant to ar tai yra ūmus susirgimas, ar lėtinė liga, ar trauma. https://medo.lt/
 • Koronaviruso karštoji linija visą parą    1808
 • GMP 112

Griežtos taisyklės nustatytos, kad apsaugotume ligoninės pacientus ir personalą karantino metu. Prašome geranoriškai bendradarbiauti, laikytis higienos reikalavimų, personalo nurodymų. Slaugantys asmenys nesilaikantys taisyklių ir personalo nurodymų, bus išrašomi iš ligoninės.
                                                                                                                      

Atsiradus naujai informacijai, nedelsdami jus informuosime Klaipėdos vaikų ligoninės Facebook paskyroje ir internetiniame tinklapyje www.kvl.lt

Administracija (informacija koreguota 2020-05-11)